KONST / Litografier / Färglitografi 10638141
*
nr 1063 8141
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
4.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 oktober 2016
kl 19:17:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 19:54:50
1
Vinnande bud
16/10 23:19:36
2
2.800 kr
16/10 23:19:36
1
3.000 kr (Budbetjänt)
16/10 23:19:53
2
3.200 kr
16/10 23:19:53
1
3.400 kr (Budbetjänt)
16/10 23:20:32
2
3.600 kr
16/10 23:20:32
1
3.800 kr (Budbetjänt)
16/10 23:24:15
2
4.000 kr
16/10 23:24:15
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
17 okt
Grafik
På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Mårten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1063 8141
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), EA-upplaga, motivet: 47x36
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 4.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 19:54:50 | 1 | Vinnande bud |
16/10 23:19:36 | 2 | 2.800 kr |
16/10 23:19:36 | 1 | 3.000 kr (Budbetjänt) |
16/10 23:19:53 | 2 | 3.200 kr |
16/10 23:19:53 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
16/10 23:20:32 | 2 | 3.600 kr |
16/10 23:20:32 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
16/10 23:24:15 | 2 | 4.000 kr |
16/10 23:24:15 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
17 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Ã…ke Adamsson, MÃ¥rten Andersson, Hans Arnold, Oskar Bergman, Olle Bonniér, Gunnar Brusewitz, Stig Claess ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:01